Povezane vesti

Dok EU priprema novu rundu pregovora, Kurti provocira: Da li je dijalog i "klinički" mrtav?

Dok EU priprema novu rundu pregovora, Kurti provocira: Da li je dijalog i "klinički" mrtav?

Euronews pre 7 dana
Iako je specijalni predstavnik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak u prethodnim danima posetio oba grada kako bi pripremio novu rundu pregovora u Briselu, tenzije i napetost na severu Kosova i Metohije se ne smanjuju. Zbog poslednjih… »
Kosovo: Tri tačke nove runde napetosti i poseta Miroslava Lajčaka

Kosovo: Tri tačke nove runde napetosti i poseta Miroslava Lajčaka

BBC News pre 7 dana
Usred nove runde napetosti, u Beogradu je boravio Miroslav Lajčak, specijalni predstavnik Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine. Prvo policija, pa kosovska ministarstva u institucijama na severu Kosova, koje su (donedavno) bile u sistemu Srbije… »
"Ja sam vernik, ali sam za uvođenje eutanazije": Debata u "Jutro na Blic": "Razmišljao sam što ranije nisam ubio svog brata…

"Ja sam vernik, ali sam za uvođenje eutanazije": Debata u "Jutro na Blic": "Razmišljao sam što ranije nisam ubio svog brata…

Blic pre 7 dana
Eutanazija je tema koja izaziva duboke etičke, pravne i društvene rasprave. Šta kaže Zakon, ima li izgleda da eutanazija bude dozvoljena i u Srbiji? Naši gosti su Savo Pilipović, predsednik Udruženja pacijenata Srbije, i Miloš Stojković, verski… »
Koji je cilj uvođenja kineske policijske patrole u Srbiji? Lalić za "Jutro na Blic" : Evo koliko će ih biti i šta će oni…

Koji je cilj uvođenja kineske policijske patrole u Srbiji? Lalić za "Jutro na Blic" : Evo koliko će ih biti i šta će oni…

Blic pre 7 dana
Na koji način će potpisivanje sporazuma o zajedničkim policijskim patrolama između Srbije i Kine poboljšati bezbednost i saradnju između dva naroda? Pitamo direktora Inicijative "Pojas i put" Bojana Lalića. Lalić ističe da su zajedničke patrole… »
Kurti demonstrira silu na severu! Stručnjaci u "Jutro na Blic": "Iživljavali su se nad mladićima, tukli ih, najavljen je…

Kurti demonstrira silu na severu! Stručnjaci u "Jutro na Blic": "Iživljavali su se nad mladićima, tukli ih, najavljen je…

Blic pre 8 dana
Neprestane tenzije na Kosovu u poslednjih mesec dana dobile su novi zamah. Predstavnik Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine i druga regionalna pitanja Zapadnog Balkana Miroslav Lajčak saopštio je da mu je predsednik Srbije Aleksandar Vučić… »
U "Jutro na Blicu" saznajte: Kako će država reagovati na brutalne napade na Srbe sa severa KiM (uživo, video)

U "Jutro na Blicu" saznajte: Kako će država reagovati na brutalne napade na Srbe sa severa KiM (uživo, video)

Blic pre 8 dana
Neprestane tenzije na Kosovu u poslednjih mesec dana dobile su novi zamah. Predstavnik Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine i druga regionalna pitanja Zapadnog Balkana Miroslav Lajčak saopštio je da mu je predsednik Srbije Aleksandar Vučić… »
Lajčak sprema sastanak, Kurti teatar: Pregovarače bi hteo za istim stolom, a kako bi to moglo da se završi staje u dve reči…

Lajčak sprema sastanak, Kurti teatar: Pregovarače bi hteo za istim stolom, a kako bi to moglo da se završi staje u dve reči…

Blic pre 8 dana
Prošle nedelje je posetio Prištinu, juče je završio posetu Beogradu a sve kako bi visoke pregovarače posle godinu dana doveo za isti sto u Briselu. Imajući u vidu da je prištinski premijer radio samo na pogoršanju odnosa, počev od ukidanja dinara… »

Vesti dana »