Povezane vesti
Ustavni sud: Nepromišljene izjave zvaničnika o odlukama suda štete demokratiji Kosova
Danas 09.09.2025
Kosovski Ustavni sud ponovo je izrazio zabrinutost zbog, kako su kazali, „nepromišljenih izjava“ visokih kosovskih zvaničnika i izabranih političara. Navode i da svaka izjava koja pokušava da relativizuje ili prejudicira odluke Ustavnog suda nije samo… »
Zašto je EU apelovala na političare sa Kosova?
Danas 08.09.2025
Evropska unija (EU) uputila je danas apel kosovskim političarima da se uzdrže od mešanja u rad pravosuđa. Reakcija EU usledila je nakon što je vršilac dužnosti premijera Aljbin Kurti kazao da je Ustavni sud „politička senka opozicije“ o i da radi protiv… »
Zašto je Ustavni sud kritikovao Aljbina Kurtija?
Danas 08.09.2025
Ustavni sud Kosova kritikovao je danas vršioca dužnosti premijera i predsednika Pokreta Samoopredelenje (PS) Aljbina Kurtija zbog izjave da je taj sud „politička senka opozicije protiv Samoopredelenja“. Sud je apelovao na sve da poštuju njegovu… »
Vesti dana »
JP Skijališta Srbije spremno dočekalo zimu: U Ski centru na Kopaoniku radi 9 ski-staza
Kurir pre 6 satijoš 1 povezana







