Povezane vesti
Na današnji dan: Linkoln oslobodio robove, Bizmark postao kancelar, Švajcarska stekla nezavisnost
Radio 021 22.09.2025
Pregled najznačajnijih dešavanja kroz istoriju u svetu i kod nas na današnji dan, 22. septembar. 1241 - Ubijen je Sturulson Snori, najznačajniji pisac stare islandske književnosti, autor dela "Snorra Edda" koje sadrži legende iz drevne severnjačke… »
Na današnji dan, 22. septembar
N1 Info 22.09.2025
Na današnji dan dogodilo se: 1241. Ubijen je Sturulson Snori, najznačajniji pisac stare islandske književnosti, autor dela "Snorra Edda" koje sadrži legende iz drevne severnjačke mitologije i "Orbis terrarum", sage o norveškim mitskim počecima. Smatra se… »
Vremeplov: Ubijen "lažni car Šćepan Mali"
RTV 22.09.2025
NOVI SAD - Na današnji dan 1773. godine ubijen je avanturista, poznat kao "lažni car Šćepan Mali", kojem je uspelo da se nametne kao vladar Crne Gore. Poreklom je bio Srbin iz Dalmacije. Zbacio je 1766. sa vlasti mitropolita Savu. Predstavljao se kao… »
Na današnji dan, 22. septembar
B92 22.09.2025
Danas je ponedeljak, 22. septembar. Ovo su istorijski događaji koji su obeležili ovaj datum. 1241 - Ubijen je Sturulson Snori (Snorri), najznačajniji pisac stare islandske književnosti, autor dela "Snorra Edda" koje sadrži legende iz drevne severnjačke… »
Vesti dana »
Kakve veze imaju fabrika dronova koju je Vučić najavio za 2026. godinu i jedan od najbogatijih Čeha?
Nova pre 13 minutajoš 36 povezanih
Stefan Janjić pohvalio Gašića kako drži lopatu na lokaciji budućeg Generalštaba (VIDEO)
Danas pre 53 minutajoš 27 povezanih
Partizan se seli u Pionir: Kapiten Marinković očekuje reakciju, zna kako da vrati poverenje navijača
Mondo pre 33 minutajoš 51 povezana
Prognoza vremena za nedelju, 28. decembar: Vetrovito, od minus šest do šest stepeni
Serbian News Media pre 1 satjoš 23 povezane





