Povezane vesti
Ovo voće i povrće ima najviše pesticida
Vesti online 25.03.2026
Pesticidi su prisutni na voću i povrću koje jedemo, čak i nakon pranja, a mnogi od njih mogu biti štetni za ljudsko zdravlje. Vodič zasnovan na hiljadama uzoraka Poseban fokus na “večne hemikalije” Kako smanjiti izloženost pesticidima “Čistih petnaest”… »
Stručnjaci upozoravaju: Ovo voće i povrće ima najviše pesticida, i posle pranja
B92 25.03.2026
Pesticidi su prisutni na voću i povrću koje jedemo, čak i nakon pranja, a mnogi od njih mogu biti štetni za ljudsko zdravlje. Kako bi pomogla potrošačima da donesu informisane odluke, neprofitna organizacija Environmental Working Group (EWG) objavila je… »
Opasnost iz "zdrave salate": U kojem voću i povrću ima najviše ostataka pesticida
Euronews 25.03.2026
Lisnato povrće poput spanaća, kao i voće poput jagoda i grožđa, sadrže najviše nivoe potencijalno štetnih ostataka pesticida, pokazali su novi izveštaji. Nektarine, breskve, trešnje, jabuke, kupine, kruške, krompir i borovnice čine ovogodišnju listu koja… »
Vesti dana »
Evropski savet produžio ekonomske sankcije Rusiji za godinu dana
Euronews pre 19 minutajoš 39 povezanih
Brod pogođen projektilom u Ormuskom moreuzu; završna runda pregovora Izraela i Libana
RTS pre 34 minutajoš 25 povezanih
Garancije za kreditnu podršku mladima u kupovini prve nekretnine povećane na 900 mil EUR
Ekapija pre 6 satijoš 56 povezanih
Tenzije na vrhuncu: Rangnik potcenio Arnautovića, Dragović odmah reagovao – „Ponekad je bolje ućutati“!
Hot sport pre 8 satijoš 47 povezanih
Odbornici Beograda usvojili rebalans budžeta i planove regulacije
Biznis.rs pre 5 satijoš 23 povezane



