Povezane vesti

Šta će poduzeti Inzko?

Šta će poduzeti Inzko?

Slobodna Evropa 30.08.2016
Ambasadori zemalja članica Vijeća za implementaciju mira (PIC), nakon sastanka na kojem su raspravljali o referendumu o Danu Republike Srpske, pozvali su vlasti tog entiteta da ne održe referendum. “Ustavom BiH nedvojbeno je utvrđeno da su odluke… »
"Rusija podržava sve avanture Republike Srpske"

"Rusija podržava sve avanture Republike Srpske"

Vesti online 30.08.2016
Predsedavajući Predsedništva BiH Bakir Izetbegović izjavio je da je očekivano izdvojeno mišljenje Rusije na današnjem zasedanju članica Upravnog odbora Saveta za implementaciju mira (PIK) u BiH. - Nažalost, izdvojeno mišljenje Rusije je bilo… »
PIK: i Rusi doneli odluku, reakcije političkih zvaničnika BiH burne i podeljene

PIK: i Rusi doneli odluku, reakcije političkih zvaničnika BiH burne i podeljene

Blic 30.08.2016
Nakon što je PIK dao svoj sud i pozvao vlasti Srpske da ne održe referendum, a Rusi izdvoji svoje mišljenje iz njega, usledile su i prve reakcije političkih zvaničnika iz RS i FBiH. Cvijanovićeva: PIK je u funkciji bošnjačke politike - Nije prvi… »
Izetbegović preti Rusiji: Podrška RS će vas skupo koštati!

Izetbegović preti Rusiji: Podrška RS će vas skupo koštati!

Pravda 30.08.2016
SARAJEVO- Predsedavajući Predsedništva BiH Bakir Izetbegović izjavio je da je očekivano izdvojeno mišljenje Rusije na današnjem zasedanju članica Upravnog odbora Saveta za implementaciju mira (PIK) u BiH. „Nažalost, izdvojeno mišljenje Rusije… »
PIC poziva vlast u RS da ne održi referendum

PIC poziva vlast u RS da ne održi referendum

RTV 30.08.2016
SARAJEVO - Ambasadori Upravnog odbora Saveta za implementaciju mira (PIC) u BiH pozvali su danas vlasti u RS da ne održe referendum o Danu Republike jer će to, kako tvrde, destabilizovati BiH. Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas… »
Izetbegović: Rusija šteti BiH i regiji

Izetbegović: Rusija šteti BiH i regiji

Al Jazeera 30.08.2016
S druge strane, Mladen Ivanić tvrdi da je Vijeće za provedbu mira pod utjecajem Sarajeva. Izdvojeno mišljenje Rusije na današnjem zasjedanju Vijeća za provedbu mira (PIC) o najavljenom referendumu o Danu Republike Srpske bilo je očekivano, tvrdi za… »
PIK pozvao RS da ne održi referendum, Rusija protiv izjave

PIK pozvao RS da ne održi referendum, Rusija protiv izjave

N1 Info 30.08.2016
Upravni odbor Saveta za primenu mira (PIK) u Bosni i Hercegovini (BiH) pozvao je vlasti Republike Srpske (RS) da ne održe referendum o Danu Republike Srpske i poručio da neće tolerisati bilo kakvo kršenje Dejtonskog sporazuma, uključujući i… »
Ivaniću stav PIC -a očekivan, Izetbegoviću izdvojeno mišljene Rusije

Ivaniću stav PIC -a očekivan, Izetbegoviću izdvojeno mišljene Rusije

Slobodna Evropa 30.08.2016
Srpski član Predsjedništva BiH iz Republike Srpske Mladen Ivanić izjavio je Srni da je današnja izjava ambasadora Upravnog odbora Vijeća za provođenje mira (PIC) očekivana i da je evidentno da nema upotrebe bonskih ovlaštenja. "Nema upotrebe… »
Evo šta je Dodik poručio ambasadorima PIC-a

Evo šta je Dodik poručio ambasadorima PIC-a

Vesti online 30.08.2016
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da ga apsolutno ne interesuje ni Savet za sprovođenje mira (PIK) ni njihova saopštenja. - U danu, u kojem sam dobio unuku i koji je tako poseban za mene i za moju porodicu, ne pada mi na pamet da se… »
Dodik: Dobio sam unuku i ne pada mi na pamet da se danas bavim PIK-om i njihovim saopštenjima!

Dodik: Dobio sam unuku i ne pada mi na pamet da se danas bavim PIK-om i njihovim saopštenjima!

Kurir 30.08.2016
BANJALUKA - Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da ga apsolutno ne interesuje ni Savet za sprovodjenje mira (PIK) u BIH, ni saopštenje Saveta o referendumu o Danu RS. "U danu, u kojem sam dobio unuku i koji je tako poseban za mene i za… »
Svetske sile protiv referenduma! Dodiku rekli ne

Svetske sile protiv referenduma! Dodiku rekli ne

Mondo 30.08.2016
Najuticajnije zapadne zemlje i Turska protive se sprovođenju referenduma o Danu Republike Srpske koji su za 25. septembar najavile vlasti tog entiteta. Foto: Dušan Volaš/MONDO Time se, smatraju, dovodi u pitanje poštovanje Dejtonskog sporazuma… »
Izetbegović: Izdvojeno mišljenje Rusije očekivano

Izetbegović: Izdvojeno mišljenje Rusije očekivano

RTS 30.08.2016
Predsedavajući Predsedništva BiH Bakir Izetbegović rekao je da Rusija već izvesno vreme neselektivno podržava sve što dolazi iz Republike Srpske i da je očekivano njeno izdvojeno mišljenje na zasedanju članica Upravnog odbora Saveta za… »
Dodik: Dobio sam unuku, baš me briga za PIK

Dodik: Dobio sam unuku, baš me briga za PIK

Mondo 30.08.2016
Predsednik RS Milorad Dodik izjavio je da ga danas apsolutno ne interesuje ni Savet za sprovođenje mira ni njihova saopštenja. Ostali političari Srpske istog mišljenja - referendum legalan i legitiman. Foto: Vedran Ševčuk, mondo.ba "U danu, u kojem… »
Dodik: Dobio sam unuku, ne interesuje me odluka PIK-a

Dodik: Dobio sam unuku, ne interesuje me odluka PIK-a

N1 Info 30.08.2016
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da ga apsolutno ne interesuje ni Savet za sprovođenje mira (PIK) u BIH, ni saopštenje Saveta o referendumu o Danu RS. "U danu, u kojem sam dobio unuku i koji je tako poseban za mene i za moju… »
Savet za sprovođenje mira poziva vlasti u RS da ne održe referendum

Savet za sprovođenje mira poziva vlasti u RS da ne održe referendum

RTS 30.08.2016
Ambasadori Upravnog odbora Saveta za sprovođenje mira u BiH pozvali su vlasti u RS da ne održe referendum o Danu Republike jer će to, kako tvrde, destabilizovati BiH. U zajedničkoj izjavi, sa kojom se nije saglasila Rusija, stoji da je potvrđeno da… »
Cvijanović: Savet za sprovođenje mira u funkciji bošnjačke politike

Cvijanović: Savet za sprovođenje mira u funkciji bošnjačke politike

RTS 30.08.2016
Premijerka Republike Srpske Željka Cvijanović je, reagujući na izjavu ambasadora Upravnog odbora Saveta za sprovođenje mira o referendumu o Danu Republike, rekla da nije prvi put da je taj savet u funkciji bošnjačke politike. Dodaje da ne pamti da… »
Savet za implementaciju mira poziva vlast u RS da ne održi referendum Tanjug

Savet za implementaciju mira poziva vlast u RS da ne održi referendum Tanjug

Studio B 30.08.2016
Ambasadori Upravnog odbora Saveta za implementaciju mira (PIC) u BiH pozvali su danas vlasti u RS da ne održe referendum o Danu Republike jer će to, kako tvrde, destabilizovati BiH. U zajedničkoj izjavi, sa kojom se nije saglasila Rusija, stoji da je… »
Izetbegovic: Stav Rusije očekivan

Izetbegovic: Stav Rusije očekivan

Mondo 30.08.2016
Predsedavajući Predsedništva BiH Bakir Izetbegović izjavio je da je očekivano izdvojeno mišljenje Rusije na današnjem zasedanju članica Upravnog odbora Veca za implementaciju mira (PIK) u BiH. Foto: Anadolija/ Samir Jordamović "Nazalost, izdvojeno… »
Incko sa ambasadorima o referendumu

Incko sa ambasadorima o referendumu

RTS 30.08.2016
U sedištu OHR-a u Sarajevu održana je sednica Saveta za sprovođenje mira u BiH o najavljenom referendumu o Danu Republike u RS. Ambasador Rusije Petar Ivancov rekao je da je Rusija izdvojila mišljenje o tekstu zajedničke izjave jer smatra… »
Vijeće za provođenje mira protiv referenduma u RS

Vijeće za provođenje mira protiv referenduma u RS

Slobodna Evropa 30.08.2016
„Pozivamo vlasti Republike Srpske da ne održe referendum najavljen za 25. septembar“, navodi se u zajedničkoj izjavi ambasadora zemalja članica Upravnog odbora Vijeća za provođenje mira u BiH (PIC), nakon sjednice održane u Sarajevu. „Ustavom… »
PIK: RS da odustane od referenduma

PIK: RS da odustane od referenduma

Alo 30.08.2016
Ambasadori Upravnog odbora Saveta za sprovođenje mira (PIK), uz izdvojeno mišljenje Rusije, pozvali su danas vlasti Republike Srpske da ne održe referendum o Danu Republike Srpske. Ambasadori pozivaju institucije BiH da ovo pitanje reše kroz… »
PIK dao svoj sud: "Pozivamo vlasti Srpske da ne održe referendum"; Rusi izdvojili mišljenje "Do rešenja se može doći…

PIK dao svoj sud: "Pozivamo vlasti Srpske da ne održe referendum"; Rusi izdvojili mišljenje "Do rešenja se može doći…

Blic 30.08.2016
Ustavom BiH nedsumnjivo je utvrđeno da su odluke Ustavnog suda BiH konačne i obvezujuće i da su entiteti u obavezi da poštuju odluke institucija BiH, navodi se u saopštenju izdatom nakon današnje sednice Upravnog odbora PIK. U tom kontekstu… »
Ivancov: Rusija ne podržava zajedničku izjavu PIC-a o referendumu

Ivancov: Rusija ne podržava zajedničku izjavu PIC-a o referendumu

Slobodna Evropa 30.08.2016
Ambasadori zemalja članica Vijeća za implementaciju mira (PIC) održali su u Sarajevu sastanak na kojem su raspravljali o referendumu o Danu Republike Srpske. Sjednicu je prvi napustio ambasador Rusije, Petar Ivancov koji se obratio medijima i kazao da… »
Rusija ponovo uz Srbe: Protiv svih pritisaka na Srpsku

Rusija ponovo uz Srbe: Protiv svih pritisaka na Srpsku

Vesti online 30.08.2016
Ambasador Rusije u BiH Petar Ivancov izjavio je, posle sastanka ambasadora Saveta za sprovođenje mira (PIK) u Sarajevu, da Rusija nije podržala tekst izjave sa tog sastanka na kojem je razmatrana Odluka o referendumu o Danu Republike Srpske. Ivancov je… »
Moskva stala uz banjaluku: Rusija protiv pritisaka na Republiku Srpsku!

Moskva stala uz banjaluku: Rusija protiv pritisaka na Republiku Srpsku!

Kurir 30.08.2016
Ambasador Rusije u BiH Petar Ivancov izjavio je, nakon sastanka ambasadora Saveta za sprovođenje mira u Sarajevu, da Rusija nije podržala tekst izjave sa današnjeg sastanka na kojem je razmatrana Odluka o referendumu o Danu Republike Srpske. Ivancov je… »
Moskva stala uz banjaluku: Rusija protiv pritisaka na Republiku Srpsku!

Moskva stala uz banjaluku: Rusija protiv pritisaka na Republiku Srpsku!

Pravda 30.08.2016
Ambasador Rusije u BiH Petar Ivancov izjavio je, nakon sastanka ambasadora Saveta za sprovođenje mira u Sarajevu, da Rusija nije podržala tekst izjave sa današnjeg sastanka na kojem je razmatrana Odluka o referendumu o Danu Republike Srpske. Ivancov je… »
Svi čekaju odluku: Počela sednica PIC o referendumu Republike Srpske

Svi čekaju odluku: Počela sednica PIC o referendumu Republike Srpske

Kurir 30.08.2016
Sednica Veća za implementaciju mira (PIC), na nivou ambasadora zemalja članica, počela je u Sarajevu, a kako je najavljeno raspravljaće se o najavljenom referendumu o Danu Republike Srpske. Član Predsedništva Bosne i Hercegovine Bakir Izetbegović… »
Ambasadori o referendumu uz tenzije

Ambasadori o referendumu uz tenzije

RTV 30.08.2016
BANJALUKA, SARAJEVO - Upravni odbor Saveta za implementaciju mira u BiH (PIC) na nivou ambasadora danas bi u Sarajevu trebalo da raspravlja o referendumu o Danu Republike u RS, koji je zakazan za 25. septembar. Sednica ambasadora država članica i… »
PIK danas raspravlja o referendumu o Danu RS

PIK danas raspravlja o referendumu o Danu RS

Večernje novosti 30.08.2016
U Sarajevu će se danas održati sednica Upravnog odbora Saveta za primenu mira (PIK) u BiH koji će raspravljati o najavljenom referendumu u Republici Srpskoj 25. septembra o Danu RS. U Sarajevu će se danas održati sednica Upravnog odbora Saveta za… »
Ambasadori PIC-a raspravljat će o referendumu u RS

Ambasadori PIC-a raspravljat će o referendumu u RS

Slobodna Evropa 30.08.2016
Vijeće za provođenje mira u Bosni i Hercegovini (PIC) na nivou ambasadora zemalja članica održat će danas sjednicu na kojoj će raspravljati o najavljenom referendumu u Republici Srpskoj o Danu RS, potvrdio je portparol OHR-a Mario Brkić. Brkić… »

Vesti dana »