Povezane vesti

Incko: Dodik se igra vatrom

Incko: Dodik se igra vatrom

RTV 03.09.2016
BANJALUKA, SARAJEVO - Visoki predstavnik za Bosnu i Hercegovinu Valentin Incko izjavio je da se niko ne protivi pravu Republike Srpske da ima službeni Dan RS koji bi bio u skladu sa Ustavom BiH. "Pitanje o kojem govorimo, ne tiče se samo praznika, nego… »
Dodik: Ne iznenađuje Inckova izjava

Dodik: Ne iznenađuje Inckova izjava

Novi magazin 03.09.2016
Predsednik RS Milorad Dodik danas je izjavio da najnovija izjava visokog predstavnika za BiH Valentina Incka nije iznenađenje, jer je on, kako je kazao, odavno u službi sarajevske politike. Visoki predstavnik za BiH Valentin Incko izjavio je da se… »
Referendumska odstupnica Beograda

Referendumska odstupnica Beograda

Politika 03.09.2016
Odgovor državnog vrha, koji ja pre svega pripisujem Vučiću, iznuđen je ali jako dobar i voleo bih da bude deo neke nove strategije Srbije u odnosu prema Bosni i Hercegovini, smatra Dušan Janjić. Srbija i njeno rukovodstvo ne podržavaju, ali i ne… »
Nikolić o referendumu: Uvek smo uz RS, ne pada mi na pamet da Dodika pritiskam!

Nikolić o referendumu: Uvek smo uz RS, ne pada mi na pamet da Dodika pritiskam!

Pravda 03.09.2016
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić, povodom velike tenzije koja se podigla u Bosni i Hercegovini zbog najavljenog referenduma u Republici Srpskoj, kaže da će naša zemlja uvek biti uz Srpsku, te da mu ne pada na pamet da vrši pritisak da se od toga… »
Tomislav Nikolić za Kurir: Ne pada mi na pamet da Dodika pritiskam

Tomislav Nikolić za Kurir: Ne pada mi na pamet da Dodika pritiskam

Kurir 03.09.2016
Srbija će uvek biti uz RS, mi smo jedan narod koji pripada i Srbiji i Republici Srpskoj, poručuje šef države. Predsednik Srbije Tomislav Nikolić, povodom velike tenzije koja se podigla u Bosni i Hercegovini zbog najavljenog referenduma u Republici… »
Incko: Dodik se igra vatrom

Incko: Dodik se igra vatrom

Blic 03.09.2016
Visoki predstavnik za BiH Valentin Incko izjavio je danas da se predsednik RS Milorad Dodik "igra vatrom" ukoliko ne namerava da odustane od referenduma o Danu RS. Incko je u intervjuu za "Politiku" ocenio da bi održavanje referenduma imalo ozbiljne… »
Nikolić o referendumu u RS: Uvek smo uz Srpsku, ne pada mi na pamet da Dodika pritiskam

Nikolić o referendumu u RS: Uvek smo uz Srpsku, ne pada mi na pamet da Dodika pritiskam

Srbija danas 03.09.2016
Mi smo jedan narod koji pripada i Srbiji i Republici Srpskoj, poručuje šef države. Predsednik Srbije Tomislav Nikolić, povodom velike tenzije koja se podigla u Bosni i Hercegovini zbog najavljenog referenduma u Republici Srpskoj, kaže da će naša… »
Stefanović: Incko da prestane sa pretnjama Srpskoj

Stefanović: Incko da prestane sa pretnjama Srpskoj

Pravda 03.09.2016
BEOGRAD - "Valentin Incko treba da prestane da preti Republici Srpskoj", izjavio je danas potpredsednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović. "Njegov posao je da obezbdi stabilnost BiH, a ne da svojim izjavama i činjenjem… »
Stefanović: Incko treba da prestane da preti Republici Srpskoj

Stefanović: Incko treba da prestane da preti Republici Srpskoj

RTS 03.09.2016
Posao Valentina Incka je da obezbedi stabilnost BiH, a ne da svojim izjavama i činjenjem doprinosi nestabilnosti i porastu tenzija, kaže potpredsednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović. "Valentin Incko treba da prestane… »
Vučić preživeo Dodikov procep

Vučić preživeo Dodikov procep

Vesti online 03.09.2016
"Evropska unija i Srbija imaju zajednički cilj, a to je da se izbegne krizna situacija u Bosni i Hercegovini, a mislim da je stav Vlade Srbije dosta jasan". Ovim rečima je šef Delegacije EU u Srbiji Majkl Devenport juče prokomentarisao rezultat… »

Vesti dana »