Povezane vesti

Vučić o izjavi patrijarha: Ja o sili Srbije ili bilo čijoj ne želim da pričam

Vučić o izjavi patrijarha: Ja o sili Srbije ili bilo čijoj ne želim da pričam

Blic 11.10.2016
Premijer Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas da o upotrebi sile ne želi da govori. Upitan da porokomentariše današnju izjavu patrijarha Irineja, koji je govoreći o najnovijim dešavanjima na Kosovu vezanim za Trepču, između ostalog rekao da… »
Evo kako Vučić smiruje ratobornog patrijarha Irineja

Evo kako Vučić smiruje ratobornog patrijarha Irineja

Vesti online 11.10.2016
Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da izuzetno poštuje i voli partijarha srpskog Irineja i da zna da on želi dobro srpskom narodu. Vučić je dodao da ne želi da govori o sili i da je potebno naći način da se izbegne upotreba sile. - Ne… »
Irinej: Kosovo je možda izgubljeno, ali nikad nećemo na to pristati!

Irinej: Kosovo je možda izgubljeno, ali nikad nećemo na to pristati!

Pravda 11.10.2016
Njegova svetost patrijarh srpski Irinej ocenio je danas da je to što se dešava na Kosovu i Metohiji velika nepravda moćnih i silnih prema malom narodu kao što je srpski i prema našoj velikoj istoriji i kulturi, ali je istakao da mi nikada nećemo… »
Patrijarh Irinej: Papin dolazak u Srbiju ne bi naneo štetu

Patrijarh Irinej: Papin dolazak u Srbiju ne bi naneo štetu

Vesti online 11.10.2016
Patrijarh srpski Irinej izjavio je da veoma poštuje to što Vatikan nije priznao Kosovo i da se srpske svetinje proglase kosovskim, kao i da njegov dolazak u Srbiju ne bi bio od štete, ali i da do te posete neće doći dok SPC ne da saglasnost. Prepreka… »
Patrijarh: Papin dolazak u Srbiju ne bi bio štetan

Patrijarh: Papin dolazak u Srbiju ne bi bio štetan

Večernje novosti 11.10.2016
Patrijarh SPC Irinej izjavio je danas da je SPC zahvalna što Vatikan nije priznao Kosovo i da dolazak pape u Srbiju ne bi bio štetan, ali da poziv papi nije upućen iz SPC već ga je uputila država. Patrijarh Srpske pravoslavne crkve (SPC) Irinej… »
Patrijarh Irinej: Papu je zvala država, a ne SPC

Patrijarh Irinej: Papu je zvala država, a ne SPC

Nedeljnik 11.10.2016
Poglavar SPC je rekao da je SPC uvek spremna za dijalog. "Nama bi papin dolazak bio od velike koristi, ja imam svoje mišljenje, ali neka za sada ostane kao tajna. Dolazak pape ne bi bio od štete", kazao je patrijarh Irinej. Patrijarh Srpske pravoslavne… »
Patrijarh Irinej: Poseta pape Franje ne bi bila štetna

Patrijarh Irinej: Poseta pape Franje ne bi bila štetna

Newsweek 11.10.2016
Govoreći o kanonizaciji kardinala Alojzja Stepinca, Irinej je kazao da je "stvar Vatikana" to da li će uvažiti argumente srpske strane o tome. Patrijarh (SPC) Irinej tvrdi da je SPC zahvalna što Vatikan nije priznao Kosovo i da dolazak pape u Srbiju… »
Irinej o Kosovu: Silom oteto, silom se vraća

Irinej o Kosovu: Silom oteto, silom se vraća

Mondo 11.10.2016
Patrijarh srpski Irinej ocenio da je to što se dešava na Kosovu i Metohiji velika nepravda moćnih i silnih prema malom narodu kao što je srpski i prema našoj velikoj istoriji i kulturi. Foto: Holy and Great Council via AP On je istakao da mi nikada… »
Patrijarh Irinej: Dolazak pape u Srbiju ne bi bio štetan

Patrijarh Irinej: Dolazak pape u Srbiju ne bi bio štetan

N1 Info 11.10.2016
Patrijarh Srpske pravoslavne crkve Irinej izjavio je danas da je SPC zahvalna što Vatikan nije priznao Kosovo i da dolazak pape u Srbiju ne bi bio štetan, ali da poziv papi nije upućen iz SPC već ga je uputila država. "Poziv sa naše strane nije… »
Patrijarh Irinej: Papin dolazak bi nam bio od velike koristi!

Patrijarh Irinej: Papin dolazak bi nam bio od velike koristi!

Srbija danas 11.10.2016
Patrijarh Srpske pravoslavne crkve Irinej izjavio je danas da je SPC zahvalna što Vatikan nije priznao Kosovo i da dolazak pape u Srbiju ne bi bio štetan, ali da poziv papi nije upućen iz SPC već ga je uputila država. - To je stvar države, papa je… »

Vesti dana »