Povezane vesti

Odluka o Haradinaju odložena za 6. april

Odluka o Haradinaju odložena za 6. april

Politika 02.03.2017
Ministarstvo pravde poslalo nove dokaze među kojima su iskazi svedoka, izveštaji MUP-a, vojske i nalazi sa uviđaja. Apelacioni sud u francuskom gradu Kolmaru je za 6. april odložio donošenje odluke o zahtevu Srbije za izručenje lidera Alijanse za… »
Haradinaj besan: Vi koji ste doneli odluku, treba da se stidite

Haradinaj besan: Vi koji ste doneli odluku, treba da se stidite

Vesti online 02.03.2017
Bivši komandant OVK Ramuš Haradinaj rekao je da je sramotna i politička odluka kojom je francuski sud u Kolmaru ponovo odložio mišljenja o izručenju. - Ja sam politički talac. Sud je dao još mesec danas srpskim vlastima da dostave dodatne… »
O izručenju 6. Aprila Haradinaj: Odluka suda je sramotna, ja sam politički talac! (foto)

O izručenju 6. Aprila Haradinaj: Odluka suda je sramotna, ja sam politički talac! (foto)

Večernje novosti 02.03.2017
Ponovo odložena odluka o zahtevu Srbije za izručenje bivšeg lidera ozloglašene OVK. Francuski sud od naše zemlje traži da do 31. marta dostavi informacije o svom pravnom sistemu. KOLMAR OD SPECIJALNOG IZVEŠTAČA SAGA Haradinaj se nastavlja… »
"Vesti" na suđenju Haradinaju: Ponovo odložena odluka o izručenju

"Vesti" na suđenju Haradinaju: Ponovo odložena odluka o izručenju

Vesti online 02.03.2017
Reporter "Vesti" Nataša Jokić bila je na licu mesta tokom donošenja odluke na Apelacionom sudu u Kolmaru, a u vezi s izručenjem Ramuša Haradinaja Srbiji. Osim što je sada poznato da je ta odluka odložena za 6. april, mi vam prenosimo i deo… »
Advokat Haradinaja poziva na ujedinjenje Albanaca

Advokat Haradinaja poziva na ujedinjenje Albanaca

Blic 02.03.2017
Advokat Arijan Koci, branilac nekadašnjeg komandanta terorističke OVK Ramuša Haradinaja, saopštio je da je Srbija sprečila današnje puštanje na slobodu njegovog klijenta i pozvao Albance da se "ujedine kako bi mu pomogli da izađe kao slobodan… »
U: subotu protest na Kosovu zbog odlaganja presude Haradinaju

U: subotu protest na Kosovu zbog odlaganja presude Haradinaju

Blic 02.03.2017
Kosovske opozicione stranke Alijansa za budućnost Kosova (ABK), Samoopredeljenje i Nisma najavile su za subotu protiest zbog odluke francuskog suda o odlaganju presude u slučaju Ramuša Haradinaja, koga Srbija tereti za ratne zločine nad Srbima na… »
Da li će Haradinaj biti tema za Mogerini?

Da li će Haradinaj biti tema za Mogerini?

RTV 02.03.2017
VRANJE/KOLMAR - Premijer Aleksandar Vučić očekuje dobar i otvoren razgovor sa šeficom evropske diplomatije Federikom Mogerini, koja sutra dolazi u Beograd, ali ne zna da li će i slučaj Ramuša Haradinaja biti tema njihovog sastanka. "Ne znam da li… »
Ministarstvo pravde prosledilo Kolmaru dodatnu dokumentaciju

Ministarstvo pravde prosledilo Kolmaru dodatnu dokumentaciju

RTS 02.03.2017
Apelacionom sudu u Francuskoj Ministarstvo pravde Srbije prosledilo je pre dva dana dodatne dokaze protiv Ramuša Haradinaja na više od 100 strana, kao i hašku presudu, kako bi se pokazalo da se Haradinaj u Srbiji ne tereti za ista dela za koja je… »
Haradinaj: Sud je doneo političku odluku

Haradinaj: Sud je doneo političku odluku

Danas 02.03.2017
Bivši kosovski premijer i nekadašnji komandant Oslobodilačke vojske Kosova Ramuš Haradinaj je izjavio da je francuski sud danas doneo "političku odluku" da se o zahtevu Srbije za njegovo izručenje izjasni tek 6. aprila. Haradinaj je uhapšen u… »
Prekinuta sednica Skupštine Kosova u znak podrške Haradinaju

Prekinuta sednica Skupštine Kosova u znak podrške Haradinaju

Novi magazin 02.03.2017
Skupština Kosova je danas prekinula redovnu sednicu u znak podrške lideru Alijanse za budućnost Kosova (ABK) i bivšem premijeru Ramušu Haradinaju, nakon što je sud u Francuskoj za 6. april odložio odluku o zahtevu Srbije za izručenje zbog optužbi… »
"Vesti" u Kolmaru: Šta Francuzi traže od Srbije u "slučaju Haradinaj"?

"Vesti" u Kolmaru: Šta Francuzi traže od Srbije u "slučaju Haradinaj"?

Vesti online 02.03.2017
Francuski Apelacioni sud u Kolmaru u četvrtak je ponovo odložio odluku o izručenju Ramuša Haradinaja i zatražio od Beograda da dostavi dodatne informacije do 31. marta ove godine, a naredno ročište zakazano je za 6 april. Reporter "Vesti" Nataša… »
Sednica kosovske skupštine prekinuta u znak podrške Haradinaju

Sednica kosovske skupštine prekinuta u znak podrške Haradinaju

RTS 02.03.2017
Na zahtev dve najveće stranke - Demokratske partije i Demokratskog saveza - prekinuta je sednica kosovske skupštine u znak solidarnosti sa Ramušem Haradinajem, koji je duže od dva meseca na uslovnoj slobodi u Francuskoj. U skupštinsku salu pre… »
Reakcije iz prištine na slučaj Haradinaj: Neprihvatljivo ponašanje Srbije

Reakcije iz prištine na slučaj Haradinaj: Neprihvatljivo ponašanje Srbije

Blic 02.03.2017
Kosovski premijer Isa Mustafa zatražio je danas od francuskog pravosuđa da omogući povratak u Prištinu opozicionog lidera i bivšeg kosovskog premijera Ramuša Haradinaja, koga Srbija tereti za ratne zločine počinjene nad Srbima. On je pozvao… »
Odložena odluka o izručenju Haradinaja

Odložena odluka o izručenju Haradinaja

Danas 02.03.2017
Apelacioni sud u Kolmaru odlučio je danas da odluku o zahtevu Srbije za izručenje bivšeg komandanta Oslobodilačke vojske Kosova Ramuša Haradinaja pomeri za 6. april, zbog toga što su mu neophodne dodatne informacije, javio je Fonet. "Odluka će biti… »
Sud dao Srbiji mesec dana da dostavi dokaze protiv Haradinaja

Sud dao Srbiji mesec dana da dostavi dokaze protiv Haradinaja

Novi magazin 02.03.2017
Sud u francuskom gradu Kolmaru odlučio je danas da za mesec dana produži rok vlastima u Srbiji da dostave dokaze u vezi sa zahtevom za izručenje lidera Alijanse za budućnost Kosova Ramuša Haradinaja, koji je osumnjičen za ratne zločine. Bivši… »
Haradinaja žrtvuju Srbiji zbog granice sa Crnom Gorom! Albanski stručnjak šokirao, tvrdi da je ovo pozadina odluke suda!

Haradinaja žrtvuju Srbiji zbog granice sa Crnom Gorom! Albanski stručnjak šokirao, tvrdi da je ovo pozadina odluke suda!

Pravda 02.03.2017
Albanski stručnjak za bezbednost Avni Islami komentarisao je na Fejsbuku današnju odluku suda u Kolmaru, kojom je odluka o izručenju Ramuša Haradinaja Srbiji odložena za 6. april. Po njegovom mišljenju, ova odluka je politička odluka koja je… »
Odluka o izručenju Haradinaja odložena za april, Srbija da dostavi dodatne informacije

Odluka o izručenju Haradinaja odložena za april, Srbija da dostavi dodatne informacije

Gde investirati 02.03.2017
Francuski Apelacioni sud odložio je za 6. april donošenje odluke o zahtevu Srbije za izručenje Ramuša Haradinaja zbog sumnje da je izvršio ratne zločine na Kosovu i Metohiji. Istražno veće je, u skladu sa zahtevima Tužilaštva, naložilo… »
Odložena odluka o Haradinaju, traže se informacije

Odložena odluka o Haradinaju, traže se informacije

Mondo 02.03.2017
Francuski sud u Kolmaru danas je trebalo da donese odluku o zahtevu Srbije za izručenje bivšeg premijera i lidera terorističke OVK Ramuša Haradinaja, osumnjičenog za ratne zločine na Kosovu, ali je ta odluka odložena za 6. april. Foto… »
Izručenje Haradinaja: Evo šta je Sud odlučio!

Izručenje Haradinaja: Evo šta je Sud odlučio!

Pravda 02.03.2017
Apelacioni sud u francuskom gradu Kolmaru danas je za 6. april odložio donošenje odluke o zahtevu Srbije za izručenje Ramuša Haradinaja zbog sumnje da je izvršio ratne zločine na Kosovu i Metohiji. Istražno veće je, u skladu sa zahtevima… »
Čeka se odluka suda u Kolmaru o Haradinaju, tri moguća scenarija

Čeka se odluka suda u Kolmaru o Haradinaju, tri moguća scenarija

RTS 02.03.2017
Francuski sud u Kolmaru danas bi trebalo da donese odluku o zahtevu Srbije za izručenje bivšeg kosovskog premijera i jednog od komandanta OVK Ramuša Haradinaja – osumnjičenog za ratne zločine na Kosovu. Sednica je zakazana za 09.00 časova… »
Haradinaj: Ja sam politički talac

Haradinaj: Ja sam politički talac

Novi magazin 02.03.2017
Lider Alijanse za budućnost Kosova i bivši premijer Kosova Ramuš Haradinaj izjavio je da je politički talac koji se u Francuskoj drži na zehtev Srbije i da očekuje da će ga Apelacioni sud u francuskom gradu Kolmaru osloboditi i omogućiti mu… »
Advokat Koci očekuje da će francuski sud osloboditi Haradinaja

Advokat Koci očekuje da će francuski sud osloboditi Haradinaja

Blic 01.03.2017
Branilac Ramuša Haradinaja Arian Koci rekao je da očekuje da će sud u Kolmaru u Francuskoj sutra odlučiti da oslobodi Haradinaja i da će se on vratiti na Kosovo. Taj sud treba sutra da donese odluku o zahtevu Srbije za ekstradikciju lidera Alijanse… »

Vesti dana »