Evropske berze u zelenom treći dan uzastopno, funta porasla iznad psihološkog nivoa 1,3 dolara
Gde investirati 11.07.2016 | Agencije
![Evropske berze u zelenom treći dan uzastopno, funta porasla iznad psihološkog nivoa 1,3 dolara](https://nstatic.net/img/logo/s/gde-investirati.png)
Više dobrih vesti iz sveta, kao najava boljih vremena za berze, u ponedeljak su oraspoložile investitore na evropskim tržištima kapitala.
Glavni indeksi vodećih berzi u Evropi u danas su porasli, treći dan uzastopno, dostigavši najviše nivoe od 23. juna, dana glasanja u Velikoj britaniji o članstvu u EU. Indeks londonske berze, FTSE100 danas je porastao 1,4 odsto, na 6.682,80 poena, najviši nivo u 11 meseci. Od polovine februra, kada su problemi u Kini zapretili globalnoj ekonomiji, FTSE100 je ojačao 20 odsto. Nemački indeks berze, DAX, porastao je 2,12 odsto, na 9833,41 poen, i