Srpske žene na petom, muškarci na osmom mestu svetske liste najviših Tanjug
Studio B 26.07.2016
![Srpske žene na petom, muškarci na osmom mestu svetske liste najviših Tanjug](https://nstatic.net/img/logo/s/studio-b.png)
U istarživanju najviših naroda na svetu sprovedenog 2014, muškarci iz Srbije plasirali su se na osmo mesto, a žene na peto, što je ubedljiva razlika i uspeh u odnosu na 1914. kada su srpski muškarci zauzeli 30, a zene 93. mesto.
Tim od 800 istaživača sa Fakulteta Imerijal u Londonu (Imperial College London), sproveo je ovo istraživanje o zdravlju i visini, koje je objavljeno u časopisu „eLife“. Rezultati su pokazali da su latvijske žene, sa prosečnom visinom od 170, i holandski muškarci, sa prosečnom visinom od 182,5 centimetara, ubedljivo najviši, zauzevši prvo mesto, prenosi Rojters. „Ova studija nam daje sliku o zdravlju naroda tokom prošlog veka do današnjih dana“,