Tigrovi progone DžIHADISTE: Najurili ih iz Surana, stigli ih u Tajbat Imamu (mapa)
Pravda 27.10.2016 | Pravda
![Tigrovi progone DžIHADISTE: Najurili ih iz Surana, stigli ih u Tajbat Imamu (mapa)](https://nstatic.net/img/logo/s/pravda.png)
Tigrove snage Sirijske arapske armije oslobodile su tokom današnjeg dana grad Suran, na severu provincije Hama i odmah započele borbu za susedni Tajbat Imam.
Suran je jedan od gradova koje su džihadisti uspeli da osvoje u iznenadnoj ofanzivi pre oko mesec dana. Nakon brze akcije kojom su džihadisti u potpunosti izbačeni iz Surana, usledio je njihov kontra napad, koji je brzo odbijen, pa su se grupe džihadista iz čečenske organizacije Džund al Šam, Džejš al Ize i Harkat Ahrar al Šama upotile prema obližnjem Tajbat Imamu. Tigrove jedinice su nastavile da progone džihadiste, a borbe sada traju na