Šampionka neće hidžab: Indijka bojkotuje takmičenje u Iranu: Pustite mene da živim po svojoj religiji
Blic 31.10.2016 | Nataša Bogović
![Šampionka neće hidžab: Indijka bojkotuje takmičenje u Iranu: Pustite mene da živim po svojoj religiji](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Inidijska sportistkinja se povukla s takmičenja u gađanju vazdušnim pištoljem u Iranu zbog zahteva domaćina da sve takmičarke nose hidžab.
Hena Sidu, osvajačica zlatne medalje na igrama Komonvelta je u svom tvitu objasnila zašto neće učestovati na Azijskom šampionatu u gađanju vazdušnim pištoljem u Teheranu, piše Indipendent. Braniteljka titule je objasnila da zahtev da se strelci obuku u skladu s islamskim običajima nije u duhu sporta. Na zvaničnoj stranici takmičenja je jasno navedeno da svi sportisti moraju biti obučeni u skladu sa pravilila Republike Iran. There have been