Otkrivamo sve o novoj haubici: Ovo je "aleksandar", ponos srpske vojne industrije
Blic 11.07.2017 | Dušan Ivković
![Otkrivamo sve o novoj haubici: Ovo je "aleksandar", ponos srpske vojne industrije](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Ispaljivanje šest projektila u minutu, skladištenje čak 24 projektila spremna za lansiranje i smanjen broj posade, osnovne su karakteristike najnovijeg proizvoda srpske odbrambene industrije - artiljerijskog oruđa “aleksandar”.
Javnosti je predstavljen premijerno na ovogodišnjem sajmu naoružanja i vojne tehnike “Partner 2017”, a svojim performansama i mogućnostima predstavlja najnoviju reč srpske artiljerije. - U pitanju je najmoćnije artiljerijsko oruđe vatrene podrške kalibra 155 milimetara koje je u potpunosti automatizovano i poseduje izuzetno visok nivo autonomije - rekao je Aleksandar Lijaković, zamenik direktora “Jugoimport SDPR”. Kako je istakao, glavna