Vulin u Moskvi: Srbija ima veliku želju da produbljuje saradnju sa ODKB i svim članicama
Novi magazin 25.09.2017 | Beta
![Vulin u Moskvi: Srbija ima veliku želju da produbljuje saradnju sa ODKB i svim članicama](https://nstatic.net/img/logo/s/novi-magazin.png)
Ministar odbrane Srbije Aleksandar Vulin danas je u Moskvi čelnicima Organizacije dogovora kolektivne bezbednosti (ODKB) preneo da Srbija nema nameru da postaje članica ODKB, da nema nameru ni da postane članica NATO, ali ima "veliku želju da produbljuje saradnju sa ODKB i svim njenim zemljama članicama".
Ministarstvo odbrane Srbije je saopštilo da je Vulin na sastanku s generalnim sekretarom ODKB, general-pukovnikom Jurijem Hačaturovim rekao da Vlada Srbije, Ministarstvo odbrane, predsednik Srbije i vrhovni komandant Vojske Srbije Aleksandar Vučić "vode politiku vojne neutralnosti". "Sve zemlje članice ODKB podržavaju principijelnu poziciju Republike Srbije kada je u pitanju odnos prema Kosovu i Metohiji, i na tome sam se naravno posebno