Raiffeisen banka prva na tržištu ponudila bankarsku uslugu na bazi veštačke inteligencije
Press 07.02.2018
![Raiffeisen banka prva na tržištu ponudila bankarsku uslugu na bazi veštačke inteligencije](https://nstatic.net/img/logo/s/press.png)
Raiffeisen banka nastavlja proces digitalne transformacije i uvodi najsavremenija tehnološka rešenja. Cilj je da dodatno unapredi svoju uslugu i da klijentima omogući još brži i jednostavniji pristup svim neophodnim informacijama vezanim za bankarsko poslovanje.
Fotot:Promo U saradnji sa kompanijom „Saga d.o.o Beograd“ iz Beograda, razvijena je potpuno nova i jedinstvena bankarska usluga na domaćem tržištu – platforma za komunikaciju klijenata sa bankom, bazirana na veštačkoj inteligenciji. Reč je o softverskom rešenju koje je simbolično nazvano Rea (Raiffeisen Electronic Assistant), a za koje je specijalno dizajniran prigodan ženski lik androida. Korisnici – klijenti Raiffeisen banke, kao i oni koji to