Arhiva » Vesti » Sportski žurnal 13.02.2018

Remi Zvezde i CSKA na „prolećnoj” premijeri, Akinfejev zaustavio crveno-bele (video)

Gosti iz Moskve su imali inicijativu, crveno-beli su igrali pametno, imali su i bolje šanse, mladi Radonjić bio je tragičar zbog promašaja u 35. minutu, a golman CSKA heroj. Sve to je bilo propraćeno sjajnom atmosferom koju su napravili navijači oba tima, posebno domaćeg, ali i snegom i kišom na evropskoj prolećnoj premijeri

Sportski žurnal utorak, 13. februar 2018.

Crvena zvezda – CSKA Moskva 0:0 (0:0)

Stadion: „Rajko Mitić”. Gledalaca: 35,642. Sudija: Pavel Rackovski (Poljska).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Le Talek, Rodić, Jovičić, Donald, Ben, Krstičić, Radonjić (od 78, Srnić), Pešić (od 85. Račić).

CSKA: Akinfejev, Vernblum, V. Berezucki, Vasin, Fernandes, Džagoev, Natko, Golovin, Kučajev, Musa, Vitinjo (od 85. Čalov).

Fudbaleri Crvene zvezde i moskovskog CSKA odigrali su nerešeno 0:0 u Beogradu u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope.

Pred 35.642 gledalaca na stadionu Rajko Mitić viđena je izjednačena i velika borba, CSKA je imao više loptu u posedu, pretio preko Vitinja i Ahmeda Muse, ali su crveno-beli imali dve najbolje prilike koje je odbranio golman Igor Akinfejev.

Kapiten „armejaca” maestralno je skinuo dva zicera, prvo Nemanji Radonjiću u 35, a onda i Demijenu Le Taleka u 49. minutu i spasao poraza CSKA.

Tim Vladana Milojevića na prvom meču u „evropskom proleću” posle 27 godina u Beogradu, hrabro se suprotstavio iskusnijoj i skupljoj ekipi, dobar deo utakmice bio i bolji, ali je na kraju morao da se zadovolji remijem bez golova koji im ostavlja realne šanse za prolaz.

Odluka će pasti sledeće srede kada je na programu revanš u Moskvi.

Zvezdina evropska priča počela je u julu protiv Florijane sa Malte, a potom su redom eliminisani kazahstanski Irtiš, češka Sparta iz Praga i ruski Krasnodar.

U grupnoj fazi, u konkurenciji Arsenala, BATE Borisova i Kelna, crveno-beli su završili drugi u grupi i zasluženo prošli dalje.

TOK MEČA:

Prvo poluvreme:

10. minutu - Posle početnog opipavanja pulsa prvu priliku na meču imali su gosti. Vitinjo je oprobao udarac sa 12, 13 metara, ali Borjan je bio na mestu.

13. minut – Prva dobra akcija crveno-belih, Pešić je uposlio Radonjića koji je šutirao, ali mu je Akinfejev odbranio. Pomoćni sudija je opravdano signalizirao ofsajd poziciju.

14. minut – Gosti iz Moskve nisu iskoristili kiks Zvezdinog golmana i bespotrebno istrčavanje Borjana.

15. minut – Crveno-beli su izborili prvi korner, Radonjić je loše izveo i gostujući igrači lako su otklonili opasnost.

17. minut – Prvi korner za goste. Bez većih muka Borjan je zaustavio pokušaj gostiju.

19. minut – Ben se stuštio ka golu gostiju, oborio ga je Berezucki na nekih 18, 19 metara i dobio žuti karton. Upravo je novajlija iz Olimpijakosa pokušao da savlada Akinfejeva iz odlične pozicije, ali na njegovu nesreću lopta je otišla tik iznad prečke.

21. minut – Sjajna prilika za goste i puno sreće za domaći tim. Džagoev je pobegao odbrani Zvezde, pokušao je da asistira ka Musi, ali crveno-beli defanzivci su nekako uspeli da pošalju loptu u korner

22. minut – Solidnu polukontru srpskog vicešampiona lošim šutem sa 20-ak metara završio je mladi Radonjić.

26. minutu – Novo uzbuđenje pred golom CSKA, posle centaršuta Radonjića dobro je reagovao golman Armejaca.

27. minutu – Dobra prilika za goste, šutirao je Golovin, ali je Le Talek uspeo da izblokira taj pokušaj.

32. minut – Dobra akcija Crvene zvezde, Ben je bio u prilici, ali ponovo je dosuđen ofsajd.

35. minut – Radonjić je propustio najbolju priliku u dosadašnjem toku meča. Iskoristilo je brzo krilo Zvezde veliki kiks odbrane gostiju, pobegao je čuvarima, imao jedan na jedan sa golmanom CSKA, šutirao je jako iskosa sa desne strane, ali ne i precizno i Akinfejev je odbranio svoju mrežu.

43. minut – Musa je oprobao udarac sa 20-ak metara, ali lopta je otišla preko gola i Borjan nije morao da interveniše.

45. minut – Kučajev je pokušao da centrira sa desne strane, lopta mu je prešla preko noge, malo je falilo da golman Zvezde bude savladan, ali srećom po domaće mreža se zatresla sa spoljne strane.

Drugo poluvreme:

49. minut – Nova sjajna šansa za Zvezdu, tukao je odlično Le Talek, ali ponovo je Akinfejev bio siguran.

51. minut – Posle odličnog udarca Golovina Borjan je fenomenalno reagovao i otklonio opasnost.

59. minut – Nesmotren start Bena i faul na ivici kaznenog prostora gosti nisu uspeli da pretoče u ozbiljniju opasnost.

60. minut – Dobra prilika za domaći tim, mogli su Ben i Rodić da daju gol, ali su zasmetali jedan drugome i lopta je posle udarca novajlije iz Grčke otišla pored gola.

62. minut – Borjan je ponovo izašao na kraj sa udarcem Golovina sa distance.

67. minut – Domaći tim imao je puno sreće. Musa, Vitinjo i Džakoev su krenuli tri na jedan na Le Taleka, ali je povratnik u CSKA očajno dodao ka svom saigraču i tako upropastio dobru kontru.

72. minut – Iz velike udaljenosti pokušao je Džagoev, ali nije bilo problema za Borjana.

76. minut – Nova fenomenalna prilika za domaći tim, Ben je odlično šutirao, Krstičić je pokušao glavom, ali nije uspeo da pogodi gol.

79. minut – Još jedan dobar centaršut, ovoga puta Stojkovića, Pešić je pobegao Vernblumu, šutirao je glavom, ali ni on nije uspeo da savlada Akinfejeva.

84. minut – Musa je ponovo okušao svoj udarac, ali ni ovoga puta nije bilo potrebe da interveniše Borjan. Do kraja duela nije bilo većih uzbuđenja.