Fejsbuk uoči izbora u Americi blokirao 115 naloga: Sumnjivo strano delovanje
Kurir 06.11.2018
![Fejsbuk uoči izbora u Americi blokirao 115 naloga: Sumnjivo strano delovanje](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Kompanija Fejsbuk blokirala je oko 115 korisničkih naloga nakon dojave američkih vlasti o sumnjivom delovanju koje je možda povezano sa nekim "stranim entitetom", navodi se u blogu Fejsbuka objavljenom nekoliko sati pre izlaska američkih glasača na kongresne izbore.
Iz Fejsbuka pojašnjavaju da su potrebne dodatne analize kako bi se utvrdilo da li su nalozi povezani sa ruskom agencijom za istraživanje interneta ili nekom drugom grupom, prenosi Rojters. SAD su optužile to rusko vladino telo za mešanje u američku politiku putem objava na društvenim mrežama, koje, kako tvrdi Vašington, imaju za cilj širenje dezinformacija i podsticanje podela. Na osamdeset i pet blokiranih naloga su postavljane objave na