Zvonila zvona na Hramu Svetog Save i ostalim pravoslavnim crkvama u Beogradu zbog požara u Notr Damu
Nedeljnik 18.04.2019 | Nedeljnik.rs
![Zvonila zvona na Hramu Svetog Save i ostalim pravoslavnim crkvama u Beogradu zbog požara u Notr Damu](https://nstatic.net/img/logo/s/nedeljnik.png)
Foto: Profimedia Zvona na Hramu Svetog Save i ostalim pravoslavnim crkvama u Beogradu oglasila su se sinoć povodom požara koji je zahvatio Katedralu Notr Dam u Parizu, preneo je N1.
Zvona su se oglasila nešto pre 19 časova i zvonila su više od pet minuta. Na svim katedralama u Francuskoj juče su se oglasila zvona u 18 časova 50 časova, tačno 48 sati nakon što je počeo požar. Požar je izbio u ponedeljak, 15. aprila, usled čega su se srušili krov, toranj i sat katedrale. Veliki broj slika i relikvija izgubljen je u požaru, a vatra je oštetila i glavne orgulje u katedrali, koje imaju oko 8.000 cevi. Međutim, zidovi katedrale i