Potpisani ugovori za izgradnju autoputa Preljina-Požega i deonicu brze pruge
N1 Info 25.04.2019 | Beta
![Potpisani ugovori za izgradnju autoputa Preljina-Požega i deonicu brze pruge](https://nstatic.net/img/logo/s/n1-info.png)
Ugovori o izgradnji autoputa Preljina-Požega na Koridoru 11 i modernizaciji i rekonstrukciji deonice brze pruge Beograd-Budimpešta od Novog Sada do Subotice, potpisani su u Pekingu, saopštilo je Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije.
Kako je navedeno, ugovore o kreditu za te projekte sa kineskom Eksim bankom potpisao je ministar finansija Siniša Mali, u prisustvu predsednika Srbije i Kine, Aleksandra Vučića i Si Đinpinga. "Ovi ugovori nam donose sigurnost koja garantuje da će značajni infrastrukturni projekti biti završeni. Izmedju ostalog, zahvaljujući opremljenoj infrastrukturi, koja uključuje bolju saobraćajnu povezanost, bićemo još atraktivniji za investitore. To će