Vlast "zanemela" na izveštaj Fridom hausa, a novinari kažu - realna slika medija
N1 Info 05.06.2019 | Emina Kovačević
![Vlast "zanemela" na izveštaj Fridom hausa, a novinari kažu - realna slika medija](https://nstatic.net/img/logo/s/n1-info.png)
Stanje medijskih sloboda u Srbiji ponovo je na meti oštrih kritika. Samo nekoliko dana posle izveštaja Evropske komisije koji konstatuje da u toj oblasti nema napretka, Fridom haus objavljuje izveštaj u kome navodi da Srbija nazaduje i da predsednik Aleksandar Vučić ide koracima Viktora Orbana u gušenju kritičke misli i nezavisnog novinarstva.
Izvor: N1 Obojica za izborni uspeh mogu da zahvale dominaciji nad medijima, koju ostvaruju novim metodama, navodi Fridom haus. Umesto hapšenja i direktnog nasilja nad novinarima, na delu je model "kooptacije medija", objašnjava za Glas Amerike autorka izveštaja. Glas Amerike: Može li se reći da je taj model opasniji od klasične cenzure, progona ili maltretiranja? Sara Repuči: Opsaniji je u smislu da je veoma perfidan i prikriven. Tako da, ako