Volker: Minski sporazum sadrži sve što je potrebno za rešavanje krize u Donbasu
Sputnik 14.09.2019
![Volker: Minski sporazum sadrži sve što je potrebno za rešavanje krize u Donbasu](https://nstatic.net/img/logo/s/sputnik.png)
Minski sporazum ima sve neophodne činioce koji omogućavaju da proces rešavanja situacije u Donbasu bude uspešan, izjavio je specijalni predstavnik SAD za Ukrajinu Kurt Volker na 16. godišnjem susretu „Jaltinska evropska strategija“ u Kijevu.
Ministar inostranih poslova Belorusije Vladimir Makej je ranije saopštio da je na pregovorima beloruskih rukovodilaca i donedavnog savetnika američkog predsednika za nacionalnu bezbednost Džona Boltona u Minsku, održanim krajem avgusta, bilo reči o rešavanju sukoba u Donbasu i svrsishodnosti uključivanja SAD u taj proces. „Slobodni i pošteni izbori mogu da budu održani samo u slobodnoj i bezbednoj sredini. Da bi se to postiglo, potrebno je da rešimo pitanja