Haos na haitiju: Demonstranti napadaju i pale poslovne zgrade! Opozicija tvrdi da ne odgovora za ono što će se desiti predsedniku! (foto)
Kurir 27.09.2019
![Haos na haitiju: Demonstranti napadaju i pale poslovne zgrade! Opozicija tvrdi da ne odgovora za ono što će se desiti…](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Demonstranti koji bi da zbace predsednika Haitija Žovenela Moiza, napali su danas poslovne zgrade i policijsku stanicu, dok opozicioni lideri obećavaju da neće biti mira dok on ne podnese ostavku.
Lideri opozicionih stranaka već tri nedelje šalju na ulice grupe mladih da sprečavaju rad i javnih i privatnih firmi. Demonstranti su za danas najavili masovne proteste kako bi povećali pritisak na Moiza. Po izjavama svedoka, demonstranti su pre podne spalili i opljačkali policijsku stanicu u primorskom mestu Site Solej, a reporter Radio-stanice "Zenit" je rekao da je video kako je agencija za iznajmljivanje vozila napadnuta i zapaljena. In #Haiti, a 15 years of UN