Ево Моралес након претње војске поднео оставку после 14 година на власти, једна земља му нуди азил: "Ово је државни удар"
Блиц 11.11.2019 | Агенције, ББЦ

Председник Боливије Ево Моралес је под притиском војске и вишенедељних протеста поднео оставку, после скоро 14 година проведених на власти.
Моралес је оставку поднео у недељу, под растућим притиском војске и јавности након његовог реизбора 20. октобра и протеста који су потом покренути због изборних нерегуларности. - Подносимо оставку да наша браћа и сестре, државни службеници, не би били објекат напада и претњи - рекао је Моралес у обраћању које је емитовано на друштвеним мрежама. Моралес је ситуацију у Боливији назвао државним ударом. - Браћо и сестре, желим да вам кажем да се овим наша борба не








