Pronađeno jedno od najtraženijih dela na svetu: Klimtova slika bila tamo gde je i „ukradena“ /video/
Sputnik 11.12.2019
![Pronađeno jedno od najtraženijih dela na svetu: Klimtova slika bila tamo gde je i „ukradena“ /video/](https://nstatic.net/img/logo/s/sputnik.png)
Slika Gustava Klimta „Portret dame“, za koju se pretpostavljalo da je ukradena iz „Riči Odi galerije moderne umetnosti“ u Pjačenci 1997. godine, navodno je pronađena u samoj galeriji.
Baštovan umetničke galerije rekao je italijanskoj državnoj televiziji u utorak da je, dok je čistio bršljan, pronašao kesu sa slikom. Na objavljenim snimcima se može videti slika, jedno od najtraženijih ukradenih dela na svetu koju čuva obezbeđenje. U toku je analiza kako bi se potvrdila autentičnost dela.