Pod Murtenicom konačno sinuo beleg junacima otadžbine palim u odbrani Srbije 1916. godine
Glas Zapadne Srbije 15.12.2019
![Pod Murtenicom konačno sinuo beleg junacima otadžbine palim u odbrani Srbije 1916. godine](https://nstatic.net/img/logo/s/glas-zapadne-srbije.png)
U centru Gornje Bele Reke, sela pod Murtenicom, nedavno je vraćen stari sjaj krajputašu podignutom u slavu i čast dvojice ratnika iz familije Bumbović, palih u odbrani Srbije 1916. godine.
Spomenik junaštvu i našem nemaru - godinama oboren na zemlju ili prislonjen i sajlom vezan uz banderu, više nije ruglo ukraj puta za Zlatibor. Opet je vidljiv epitaf na kamenom tesaniku. I rodbina i klesar imali su nameru da zaustave putnika, a onda škrti podaci: o prerano ugašenim životima u Velikom ratu i kostima ostalim daleko od zavičaja, ko im podiže beleg i pali sveće... Dok je i veka i sveta, neka se zna: "Dragojlo Bumbović iz Bele Reke potporučnik I čete,