Istanbulski derbi je najluđi na svetu: Galata protiv Fenera srušila tradiciju dugu 21 godinu! Jedan šamar zapalio vatru

Kurir 23.02.2020

Fudbaleri Galatasaraja pobedili su kao gosti Fenerbahče 3:1 u velikom derbiju turskog prvenstva.

Jedan od najvećih derbija sveta obilovao je "vatrom" i na terenu i na tribinama, a Galata je slavila prvi prvenstveni trijumf na gostovanju Feneru posle 21 godine! Aktuelni šampion se na prvom mestu izjednačio sa Trabzonom, koji ima meč manje, i Sivasporom sa po 45 bodova, dok je Fener šesti sa 38. Domaćin je poveo golom Krusea iz penala u 21. minutu, ali je usledio preokret. Gosti su do pobede došli pogocima Donka u 40. minutu, Falkaa u 80. iz penala i Onjekurua u