U Hrvatskoj za 24 časa potvrđen 91 slučaj koronavirusa, najviše dosad
Novi magazin 27.03.2020 | Beta
![U Hrvatskoj za 24 časa potvrđen 91 slučaj koronavirusa, najviše dosad](https://nstatic.net/img/logo/s/novi-magazin.png)
U Hrvatskoj je poslepodne potvrđeno još 35 slučajeva zaraze korona virusom, pa je broj zaraženih trenutno 586, ozdravilo ih je 37, a troje umrlo, objavio je Nacionalni štab civilne zaštite.
Ministar zdravstva Vili Beroš rekao je na poslepodnevnoj konferenciji za novinare da je u 24 časa broj obolelih povećan za 91, što je i najviše dosad. Kako je naveo, razlog takvom povećanju broja obolelih je mikrolokacija na području Biograda i Zadra koja je najverovatnije počela u biogradskoj bolnici. "Situacija u zadarskoj bolnici brzom reakcijom epidemiologa je u potpunosti stavljena pod nadzor i omogućeno je nesmetano pružanje zdravstvene zaštite", istakao je