Теленор у 2019. рециклирао 67,85 тона електронског и електричног отпада
Компанија Теленор у 2019. години прикупила је и рециклирала 67,85 тона електронског и електричног отпада, смањила потрошњу електричне енергије у управним зградама и продавницама за 19,42 одсто, док је са 223.000 нових корисника електронског рачуна сачувала 1,3 милиона листова папира и 1,09 милиона коверти, објавила је данас Теленор фондација.
У 2019. години завршен је и пројекат "Безбедан интернет за целу породицу", спроведен у сарадњи са Уницефом и Ужичким центром за права детета, уз подршку Министарства просвете, наведено је у у Теленоровом годишњем извештају о одрживом пословању.
У склопу пројекта, који је недавно добио "Виртус" награду, објављен је дигитални водич за безбедно коришчење интернета, намењен деци, родитељима и васпитачима, који је на располагању школама и предшколским установама широм Србије.
У оквиру генералног спонзорства, Теленор и Српски атлетски савез покренули су пројекат "Брзином до звезда", који за циљ има развој и промоцију атлетике и спортског начина живота међу децом у 400 основних школа у Србији.
Пројекат је требало да у школској 2019/20. години обухвати 120.000 деце, узраста девет и десет година, али због проглашене епидемије корона вируса и затварања школа, пројекат је привремено заустављен.
Директорка комуникација и одрживог развоја Теленора Србије Марија Вујанић рекла је да су у тој компанији уверени да су пронашли прави начин да дају допринос друштву у ком послујемо и поведемо га у неком бољем правцу.
"Када иза себе имате више од 13 година рада и 200 пројеката, као што има Теленор фондација, то вам даје могућност да истражујете и улазите у нове области, попут атлетике. С друге стране, очекивања су велика, посебно у доба кризе, као што је ова последња изазвана корона вирусом", рекла је Вујанић.
Указано је да су Компанија и Теленор фондације подржале и бројне пројекте из области културе, као што су: "Одрастање уз уметност", низ концерата класичне музике за бебе и њихове родитеље, затим АРЛЕММ фестивал, са више од 80 одржаних едукативних радионица, 130 концерата и 3.000 индивидуалних часова наставе и ПозитивНИ стреет арт фестивал, који је окупио више од 200 креативаца и уметника и хиљаде посетилаца.
Теленор запослени учествовали су у бројним хуманитарним акцијама као што су Уницефова "Трчи, чини добро" за изградњу инклузивних дечијих игралишта, Бел Хоспице турнир, Вхатифнесс "Возило за туђе потребе".
Прошле године приоритет компаније када су запослени у питању, био је рад са младима, па је тако у оквиру Теленор Кицкстарт програма, 30 одсто дипломаца је након завршене праксе остало да ради у Теленору.
(Бета, 15.06.2020)












