Opšta bolnica dobila još jedan značajan aparat za potrebe Službe neurologije
Plus online 15.06.2020 | Pirot Plus Online
![Opšta bolnica dobila još jedan značajan aparat za potrebe Službe neurologije](https://nstatic.net/img/logo/s/plusonline.png)
Dr Goran Petrović, direktor Opšte bolnice Pirot, na današnjoj konferenciji za medije, objavio je da je zahvaljujući Ministarstvu zdravlja naša ustanova dobila još jedan značajan aparat.
Reč je o savremenom EEG aparatu koji služi u dijagnostici ne samo kod odraslih već i kod dece. Vrednost aparata je oko 3,5 miliona dinara. Nadamo se da će ovaj aparat ubrzati dijagnostiku i smanjiti upućivanje pacijenata u zdravstvene ustanove višeg ranga. Obuku za rad na aparatu završila su dva lekara i četiri medicinske sestre, kaže dr Petrović. Dr Rade Panić, načelnik Službe neurologije kaže da ovaj aparat pruža brojne mogućnosti analize snimka, kao i dodatne