Real se izjednačio sa barselonom! Teško gostovanje za Madriđane u Baskiji i važan trijumf u borbi za titulu!

Sportal blic 22.06.2020  |  N. Z. L.

Večerašnja pobeda kraljevsog kluba najavila je više nego interesantan rasplet za šampionski tron u Španiji.

Madridski tim je slavio u San Sebastijanu, protiv , 2:1 i ostvario treći trijumf u nastavku sezone. Fudbaleri iskoristili su remi Barselone u Sevilji i izjednačili se sa rivalom za titulu na vrhu tabele, na šest kola do kraja. Serhio Ramos je u 50. minutu iz penala doveo Real u vođstvo i ušao u istoriju. Bio je to njegov 68. gol u La Ligi, čime je postao najefikasniji defanzivac svih vremena u španskom fudbalu, ispred Ronalda Kumana. Na 2:0 povisio je raspoloženi