Rada i Jovo ceo život stavili na jedan "tamić" i napustili dom: Ovako 25 godina posle Oluje izgleda njihov život u Dragačevu (foto)

Alo 04.08.2020  |  RINA/D.S.
Rada i Jovo ceo život stavili na jedan "tamić" i napustili dom: Ovako 25 godina posle Oluje izgleda njihov život u…

Pre tačno 25 godina Radojka i Jovo Milanko iz Obrovca u Hrvatskoj na stari zeleni "tamić" spakovali su šta su stigli i sa bebom u naručju napustili svoj dom. Znali su u dubini duše da se više nikada neće vratiti i tako je i bilo, Oluja ih je odvela u drugu državu.

"Nikad neću zaboraviti tu kolonu koja se usporeno kretala ka granici. Išli smo malo po malo sve se nadajući da će neko reći - sve je sad u redu, vratite se. Ali, to se nije desilo. Kad smo prešli u Bosnu, shvatili smo da više povratka nema. Devet dana smo putovali i stigli smo u Sombor. Od stvari smo poneli samo ono najosnovnije, jer nam je bilo najvažnije da sačuvamo živu glavu i sina koji je tada imao samo šest meseci", Nakon nekoliko meseci provedenih u Somboru,

Pročitajte još

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »