Pupovac: Srbi u Hrvatskoj između čekića i nakovnja srpsko-hrvatskog nepomirenja
N1 Info 17.08.2020 | Beta
![Pupovac: Srbi u Hrvatskoj između čekića i nakovnja srpsko-hrvatskog nepomirenja](https://nstatic.net/img/logo/s/n1-info.png)
Milorad Pupovac, politički lider Srba u Hrvatskoj i predsednik Samostalne demokratske srpske stranke (SDSS), rekao je za Betu da se Srbi u Hrvatskoj nalaze između čekića i nakovnja hrvatsko-srpskog nepomirenja, ali da se krenuli putem, za koji veruje, da će Srbe skinuti s nakovnja i maknuti ispod čekića.
"Bilo bi znatno lakše kad se ne bismo nalazili između čekića i nakovnja hrvatsko-srpskog nepomirenja. Ali krenuli smo putem za koji verujemo da će nas skinuti s tog nakovnja i maknuti ispod tog čekića", rekao je Pupovac. Upitan kako ocenjuje trenutne odnose između zvaničnog Beograda i Zagreba, Pupovac je kazao da su politički odnosi između Zagreba i Beograda počeli da stagniraju još od 2011, 2012. godine. "Uprkos povremenim pokušajima da se ta stagnacija zaustavi,