Senzacija u Gruziji, zvezda će u albaniju! Tirana nadmudrila Dinamo, već sledeće nedelje žestok meč u komšiluku

Sportal blic 19.08.2020  |  P. L.

Fudbaleri Tirane pobedili su Dinamo iz Tbilisija na gostovanju rezultatom 2:0 (1:0) i plasirali se u drugo kvalifikacija za Ligu šampiona u kom će biti domaćin Crvenoj zvedzi.

Albanski prvak je napravio iznenađenje pošto je gruzijska ekipa bila favorit, ali je golom u finišu poluvremena uspela da ostvari trijumf vredan plasmana u narednu rundu. Preko Argentinca Agustina Torase je šampion Albanije poveo u Gruziji, u 49. minutu prvog poluvremena, ali i znatno bolje igre od domaćina. Dinamo nije uputio nijedan udarac u okvir za 45 minuta fudbala, dok je nekoliko šansi stvorila Tirana i bila ozbiljniji rival. Tokom drugog poluvremena Albanci