Jedinstvo osvojilo Kup Vojvodine, istorijski uspeh Rumenčana za nastup u Kupu Srbije

Radio 021 27.08.2020  |  021.rs

Fudbaleri Jedinstva iz Rumenke po prvi put su osvojili Kup Vojvodine, pobedivši u finalu Radnički iz Zrenjanina, rezultatom 3:2.

Osvajanje Kupa Vojvodine za Jedinstvo znači i to da su izborili pravo da se takmiče u Kupu Srbije, u kojem će igrati od šesnaestine finala. Prvo poluvreme utakmice u Bačkoj Palanci proteklo je bez golova, bez prevelikih šansi. Ali je uzbuđenje krenulo u drugom poluvremenu, kada je viđeno čak pet golova. Povelo je Jedinstvo u 47. minutu preko Đankovića, iz penala. Imali su Rumenčani terensku inicijativu i to im se isplatilo dobrano, kada su mrežu protivnika zatresli