Milo u Nemačkoj zamenjen drugim Milom: Zašto nije došlo do sprovođenja nasilnog scenarija?
Pravda 09.10.2020 | IN4S
![Milo u Nemačkoj zamenjen drugim Milom: Zašto nije došlo do sprovođenja nasilnog scenarija?](https://nstatic.net/img/logo/s/pravda.png)
Nakon popriličnog oklevanja da organizuje konsultacije povodom određivanja mandatara za sastav nove Vlade Crne Gore, predsednik Milo Đukanović je „prelomio“, i to učinio juče. I, ubrzo nakon konsultacija, mandat je poverio prof. dr Zdravku Krivokapiću.
Objašnjavajući medijima da je odlučan u namjeri da ispoštuje volju birača, kako sledi period kohabitacije tokom kojeg je apsolutno otvoren za saradnju sa novim vlastima, te da se na prethodnim izborima nismo „borili za državu“ – izazvao je opravdanu sumnju da je u Nemačkoj „zamenjen“ drugim Milom. Predstavnici pobedničkih koalicija da prokomentarisali su za IN4S moguće razloge naprasnih izliva „demokratičnosti“ predsednika Đukanovića. URA: Potez nesvojstven