Društvo arhiva vesti 26.11.2020
Od korone preminula još 51 osoba, 7.606 novozaraženih u Srbiji
Dnevnik 26.11.2020
U Srbji je u poslednja 24 sata potvrđeno rekordnih 7.606 novih slučajeva korona virusa, na osnovu 21.569 testiranih uzoraka, a preminula je 51 osoba, što je najviše u jednom danu od početka epidemije. Prema poslednjim podacima Ministarstva zdravlja… »
Za 24 sata pregledano 6.200 osoba: Rekordan broj pregleda u kovid ambulantama u Beogradu
Večernje novosti 26.11.2020
U KOVID ambulantama u Beogradu u poslednja 24 sata bilo je 6.200 pregleda, što je najveći broj pregleda od početka epidemije virusa korona, rečeno je u Ministarstvu zdravlja. Od 6.200 pregleda, nešto više od polovine, čak 3.553 su bili prvi pregledi… »
Nove mere u Srbiji: Nastava na daljinu za učenike srednjih i starijih razreda osnovnih škola
Slobodna Evropa 26.11.2020
Vlada Srbije usvojila je na sednici 26. novembra nove mere za suzbijanje epidemije korona virusa, koje se odnose na učenike osnovnih i srednjih škola. U periodu od 30. novembra do početka zimskog raspusta, 21. decembra, nastava će se za učenike od petog… »
"Francuska vas voli": Vučić o članstvu u EU, i detaljima razgovora sa emanuelom makronom
Blic 26.11.2020
Srbija je pristupila novoj metodologiji za članstvo u EU, i nadamo se da ćemo početkom sledeće godine da otvorimo dva klastera, čime bi se otvorio najveći deo poglavlja, kaže predsednik Srbije Aleksandar Vučić. - Ostao bi neotvoren još jedan klasrter, i… »
Kragujevac od primera dobre borbe protiv epidemije do žarišta kovida 19
Danas 26.11.2020
Opuštanje i "zamor" raspiruju zarazu U Kragujevcu je od početka epidemije kovida 19, u martu do prekjuče (kad je regfistrovan 271 novooboleli), prema oficijelnim podacima lokalnog Instituta za javno zdravlje, virusom korona zaraženo 5.858 stanovnika tog… »
Kon je jutros odgovorio Palmi na prozivke, ali ne i Đukanoviću koji ga je uporedio sa "šizelom"! Pitali smo doktora zašto
Blic 26.11.2020
Nakon prozivki poslanika Vladimira Đukanovića i Dragana Markovića Palme na račun člana Kriznog štaba dr Predraga Kona, naš epidemiolog svoj odgovor na Fejsbuku uputio je samo predsedniku Jedinstvene Srbije. Zašto ne i Đukanoviću, koji ga je uporedio sa… »
U Novom Sadu proglašena vanredna situacija
Nova 26.11.2020
U Novom Sadu danas je proglašena vanredna situacija zbog pogoršane epidemiološke situacije nastale širenjem zarazne bolesti Kovid19. Odluka je doneta na sednici Gradskog štaba za vanredne situacije u cilju sprovođenja operativnih mera zaštite bezbednosti… »
Obavezno pročitajte ovih 10 saveta za vožnju po magli: Vidljivost na putevima širom Srbije će biti smanjena u narednom periodu…
Kurir 26.11.2020
Širom Srbije jutros je osvanula gusta magla koja otežava vožnju. Auto-moto savez Srbije naveo je da je vidljivost smanjena na oko 200 metara u Beograda, ali i na njegovim prilaznim putevima. Slična situacija je i na području Banatskog Karlovca… »
Preporuka SZO: Evo koliko bi fizičke aktivnosti odrasli trebalo da imaju tokom pandemije
Blic 26.11.2020
Sve odrasle osobe trebalo bi da imaju najmanje 150 minuta snažne telesne aktivnosti sedmično, što je još važnije za dobrobit i mentalno zdravlje tokom epidemije korona virusa, objavila je Svetska zdravstvena organizacija (SZO). Preporučuje se da deca i… »
Strava i užas u bogatiću: Devojčica gola s nožem dočekala socijalne radnike?! Majka kaže prijavile je komšije jer joj zavide…
Kurir 26.11.2020
BOGATIĆ - Policija iz Bogatića podnela je prijavu protiv Zorice D. (38), pevačice iz ovog grada, zbog zanemarivanja svoje dvoje dece od dve i po i pet i po godina. Kako saznajemo, radnici Centra za socijalni rad došli su do porodične kuće Zorice D. i… »
Blic: "Korišćene pelene po podu, izmet na sve strane, a deca gola i bosa": Nakon anonimne prijave dva deteta oduzeta majci iz Bogatića, ona tvrdi: Komšije mi smeštajuVečernje novosti: Detalji horora u Bogatiću: Radnici centra za socijalni rad nisu imali šta da obuku deci da bi ih odveli na pregledjoš 1 povezana