Realu ”visi” prolaz dalje, Salcburgov trijumfalni marš kroz Moskvu

RTS 01.12.2020

Fudbaleri Real Madrida doživeli su poraz na gostovanju u Kijevu protiv Šahtjora od 2:0 i time znatno umanjili svoje šanse da se plasiraju u nokaut fazu Lige šampiona. Salcburg srušio snove Nikolićeve Lokomotive ubedljivom pobedom u Moskvi - 1:3.

Real je bio pod pritiskom, a kao mnogo puta ove sezone pod istim je i pao, te izgubio vrlo važan duel i doveo u pitanje plasman u drugu rundu. Iako je ”kraljevski klub” bio znatno ofanzivniji rival sa daleko više šuteva ka golu rivala (16:7), i koji je već u petom minutu preko Asensija pogodio stativu, u drugom delu susreta usledio je pravi potop belih. Prvo je Dentinjo u 57. minutu načeo i šokirao goste iz Madrida, da bi ih u 82. minutu svojim golom dokrajčio