Raspad hrvatskog zdravstva: Pacijent sa upalom pluća čeka 9 sati u ledenom šatoru (foto)
Večernje novosti 02.12.2020 | Novosti online
![Raspad hrvatskog zdravstva: Pacijent sa upalom pluća čeka 9 sati u ledenom šatoru (foto)](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
PANDEMIJA Kovida-19 približila je hrvatski zdravstveni sistem prelomnoj tački i sve se češže primećuje da lekari i medicinske sestre ne brinu o pacijentima brzinom i pažnjom koju zaslužuju.
Poslednji takav primer dolazi sa Klinike za infektivne bolesti Dr. Fran Mihaljević. Oko klinike su postavljeni šatori za prihvat i trijažu pacijenata, ali oni se ne greju, a temperatura se poslednjih dana kreće oko nule. Zrinka Ljevar objavila je na Fejsbuku fotografije svog oca koji je satima čekao u hladnom šatoru sa upalom pluća. - Ovde nemamo koronu. Moj otac ima tešku upalu pluća. Snizili smo temperaturu sa 39,5 da bismo u velikom ledenom šatoru otišli na