Gol u 90. Minutu izazvao tragediju: Godišnjica katastrofalne nesreće u kojoj je poginulo 66 navijača Rendžersa! Video

Kurir 02.01.2021

Na današnji dan pre 49 godina poginulo je 66 navijača Rendžersa, a više od 200 je povređeno na Ajbroks stadionu u Glazgovu u finišu meča između Rendžersa i Seltika.

Čuveni "Old firm" jedan je od dva najveća derbija na svetu, uz onaj između Boke Juniors i River Plejta. Na utakmici odigranoj 2. januara 1971. godine bilo je više od 80.000 navijača. Gostujući Seltik je dugo vodio sa 1:0. Rendžers je napadao, ali nikako nije mogao da stigne do izjednačenja. Deo navijača je pred kraj utakmice počeo da napušta stadion. Upravo u tim trenucima usledilo je veliko slavlje domaćina. Kolin Stein je izjednačio rezultat što je dovelo do