Majstorija Leaa, Milan ostao najbolji u Italiji

Nova 03.01.2021  |  Autor:Miloš Ljubisavljević

Fudbaleri Milana pobedili su Benevento u meču 15. kola italijanske Serije A sa 2:0 kao gosti na stadionu Čiro Vigorito. “Rosoneri” su veći deo meča igrali sa čovekom manje u polju, jer je već u 15. minutu Sandro Tonali dobio direktan crveni karton zbog opasnog starta đonom na nogu Artura Jonite.

Braim Dijaz je već u trećem minutu šutirao veoma opasno i njegova lopta je “prozujala” tik iznad prečke gola Beneventa. Dva minuta kasnije, nova šansa i promašaj posle slobodnog udarca za “rosonere”. Milan je poveo u 15. minutu kada je Ante Rebić bio agresivan, a odbrana Beneventa trapava. Poigravala se pred svojim golom, Rebić je krenuo da preseče jedno dodavanje i sudario se sa Alesandrom Tujom. Sudija je pokazao na penal, a Frenk Kesi je bio precizan. Nakon