Jesenji deo Superlige kroz prizmu statistike: minimalci ubedljivo najčešći, čak 40 puta 1:0!

Večernje novosti 03.01.2021  |  S. B.

NA 189 jesenas odigranih prvenstvenih fudbalskih utakmica Superlige (utakmica 6. kola Radnički - Proleter je registrovana službenim rezultatom 3:0, pa se ne računa) postignuto je 505 pogodaka, od kojih su pet autogolovi, a strelac jubilarnog, 500. gola, bio je fudbaler TSC Marko Petković u 66. minutu utakmice 19. kola, Inđija - TSC 0:3.

To je zabeležio Branislav Trajanovski, precizni novosadski statističar, kao i da je u prvom poluvremenu utakmica postignuto 237 golova, a u drugom 268. U "regularnom" toku postignuto je 476 golova, a u nadoknadi vremena 29. ZVEZDA ima najbolju odbranu sa 7 primljenih golova (0,37), a odmah su tu i Partizan sa 12 (0,63) i Proleter, takođe sa 12, ali na 18 utakmica, pošto se ne računa meč sa Nišlijama za zelenim stolom, pa je prosek 0,67. Najslabije odbrane imaju Rad