Jokić je imao šta da kaže posle 47 poena Juti

Sputnik 01.02.2021

Raspametio je Amerikance i čitav košarkaški svet Nikola Jokić, koji je u pobedi nad Jutom Džez postigao 47 poena - 128:117. Na taj način momak rođen u Somboru izjednačio je lični rekord po broju postignutih koševa na jednoj utakmici.

Nikola Jokić delovao je potpuno smireno i staloženo, u njegovom stilu, posle utakmice sa Jutom, iako je srušio dva lična rekorda. Prvo je u prvoj četvrtini postigao neverovatnih 22 poena, da bi na poluvremenu dobacio do brojke - 33. To mu je dosadašnji najbolji lični rezultat u karijeri u najjačoj košarkaškoj ligi sveta. Prosto je neverovatan način na koji je centar Denvera izlazio na kraj sa Rudijem Goberom i najboljim defanzivnim timom lige. #NikolaJokic lleva 20