Elektronski fakultet naplaćuje potvrde o studiranju za vaučere za letovanje, dekan kaže da postoji šansa za izmenu
Južne vesti 04.02.2021 | T. T. Južne vesti
![Elektronski fakultet naplaćuje potvrde o studiranju za vaučere za letovanje, dekan kaže da postoji šansa za izmenu](https://nstatic.net/img/logo/s/juzne-vesti.png)
Da bi dobili besplatne vaučere za letovanje, studentima je potrebno uverenje sa fakulteta o statusu studenta, a na Elektronskom, kako kaže jedan roditelj, za taj papir treba da plate 1.000 dinara, što nije bio slučaj kada su ranije uzimali potvrde.
Dekan Dragan Mančić kaže da Odluka o naknadama za pružanje usluga iz obrazovne delatnosti ne uključuje besplatno izdavanje uverenja za vaučere, ali i da je moguće da se ona promeni ako Studentiski parlament pokrene inicijativu za izmenu. Od prošle godine studenti mogu da dobiju besplatne vaučere za letovanje, a tada je, kaže jedna majka, i prvi put čula da se studentima naplaćuje izdavanje uverenja, što je bio slučaj, dodaje, na Pravnom fakultetu. Sada je mom