Novak Đoković je tako surovo pregazio Francuza na startu AO, da ni i u "njegovom Melburnu" nije imao publiku na svojoj strani

Sportal blic 08.02.2021  |  P. L.

je idealno počeo odbranu trofeja na Australijan openu, ubedljivom pobedom protiv Žeremija Šardija.

Najbolji teniser sveta je slavio u tri seta rezultatom 6:3, 6:1, 6:2 i izborio plasman u drugo kolo grend slema u Melburnu gde će igrati protiv Amerikanca Frensisa Tijafoa. Za 12 godina koliko traje rivalstvo Đokovića i Šardija, srpski as je slavio u svih 14 mečeva i to tako da nikada nije izgubio gem protiv Francuza, a osvojio ih je čak 33. Tek nešto više od pola sata bilo je potrebno srpskom asu da osvoji prvi set, a samo četiri minuta je bilo dovoljno Novaku da