Шеф канцеларије ЕУ у Приштини: Импресивна организација избора на Косову

Бета 14.02.2021

Шеф канцеларије Европске уније на Косову Томаш Суњок оценио је данас да је импресивна организација ванредних парламентарних избора на Косову.

Током посете основној школи "Дарданиа" у Приштини, Суњок се упознао са процедурама изборног процеса у бирачким центрима и позвао грађане Косова да поштују антиковид мере.

"Организација избора је прилично импресивна. Наравно да смо видели да постоје и потешкоц́е због пандемије ковид-19 и свих мера које треба предузети у вези са пандемијом. Желео бих да кажем свима онима који желе да гласају да морају да поштују мере против пандемије", истакао је он.

Упозорио је да ц́е пажљиво пратити процес гласања и у другим регионима.

На Косову ће данас бити одржани осми парламентарни избори од 1999. године, а на њима учествују 21 политичка странка, две коалиције и пет грађанских иницијатива.

За 120 места у Скупштини Косова кандидовано је укупно 1.052 кандидата.

Право гласа има 1.794.862 грађана, који могу да гласају у 888 центара на целом Косову, са укупно 2.382 бирачка места.

(Бета, 14.02.2021)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Политика, најновије вести »