Od podsmeha do neverice: Nikola Jokić i ekipa odigrali "najluđi" minut u NBA ligi odavno! Srbin stigao do 227. dabl-dabla u karijeri i velike klupske legende, Denver "počistio" Indijanu!

Sportal blic 16.03.2021  |  Dr. P.
Od podsmeha do neverice: Nikola Jokić i ekipa odigrali "najluđi" minut u NBA ligi odavno! Srbin stigao do 227. dabl-dabla u…

i Denver brzo su zaboravili poraz od Dalasa i sjajnom partijom pobedili Indijanu, u noći između ponedeljka i utorka, sa 121:106! Srpski as je ponovo bio u centru pažnje - ostvario je 35. dabl-dabl u sezoni, odnosno 227. u karijeri, čime se izjednačio sa legendarnim Dikembeom Mutombom.

Nikoli je za ovaj podvig trebalo 420 utakmica, a svojevremeno jednom od najboljih centara 391, a već u narednoj utakmici Jokić će imati priliku da postane igrač sa najviše dabl-dablova u istoriji i tako ponovo uobliči istoriju kluba iz Kolorada. Indijani je Jokić ubacio 32 poena uprkos nešto slabijem šutu (9-21 za dva, 2-4 za tri, 8-10 penali), uz 14 skokova, pet asistencija, četiri ukradene lopte i blokadu za 34 minuta. I dve izgubljene lopte. Srpski