Čelsi razmontirao Real i posle 9 godina ide u finale LŠ: Tuhel nadmudrio Zidana, može li i Pepa?

Telegraf 05.05.2021  |  Telegraf.rs

Plavci su dominirali svih 90 minuta i stvorili su sijaset šansi, ali su samo dve krunisane golovima za konačnih 2:0

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su u revanš meču polufinala na Stamford Bridžu savladali madridski Real rezultatom 2:0 (1:0)! Strelac prvog gola na meču bio je Timo Verner u 28. minutu, nakon što je sa pola metra ugurao u mrežu loptu koja se, posle loba Kaija Haverca, odbila od prečke, da bi Mejson Maunt u 85. zadao konačan udarac "kraljevskom klubu" Čelsi je iz prvog meča u Madridu doneo rezultat 1:1 i tu prednost gola u gostima,