Borha Iglesijas približio Betis Ligi Evrope

Sport klub 10.05.2021  |  Autor:Nikola Novaković

U ponedeljak je u Sevilji kompletirano 35. kolo španske Primere, a Betis je pobedom od 2:1 (1:0) protiv Granade na stadionu „Benito Viljamarin“ prekinuo niz od šest remija i došao do vrednih bodova u bici za mesto koje vodi u Ligu Evrope naredne sezone.

Domaćin je poveo u 39. minutu, a strelac je bio 28-godišnji napadač Borha Iglesijas. Maćis je doneo izjednačenje gostima u 66. minutu, ali je Iglesijas dokazao zašto je miljenik navijača i u 87. minutu svojim drugim golom, a devetim u sezoni, doneo tri boda zeleno-belima. Posle ove pobede Betis, koji ima osam utakmica bez poraza u La Ligi, ima 54 boda i trenutno su na šestoj poziciji, koja vodi direktno u Ligu Evrope. Prvi pratilac im je Viljareal sa 52 boda. U