Jedrenje: Takmičari "Palića" uspešni na SEEOOC Kupu

Subotica.com 11.05.2021  |  Subotica.com

Proteklog vikenda Jedriličarski klub „Palić“ bio je domaćin najveće i najznačajnije srpske internacionalne jedriličarske regate SEEOOC (Otvoreni kup Jugoistočne Evrope za klasu optimist - South East Europe Open Optimist Cup), koji se organizovao 14. put za klasu "OPTIMIST".

Na regati je učestvovao 61 takmičar uzrasta od 7 do 15 godina iz pet država - Makedonije, Crne Gore, Mađarske, Slovačke i Srbije. Iz Jedriličarskog kluba "Palić", na čelu sa trenerom Dejanom Zakićem, do pobedničkog postolja stigao je Nenad Zakić osvojivši 3. mesto u generalnom plasmanu i 3. mesto u kategoriji dečaka. Bertalan Molnar je osvojio 3. mesto u kategoriji dečaka do 12 godina. SEEOOC regata je ujedno i jedna od regata, koja se boduje u seriji regata za