Kikinda: U "Tozi Markoviću" obustavljena proizvodnja zbog duga od 8,5 miliona evra
RTV 24.05.2021 | RTV (Branislav Ugrinov)
![Kikinda: U "Tozi Markoviću" obustavljena proizvodnja zbog duga od 8,5 miliona evra](https://nstatic.net/img/logo/s/rtv.png)
KIKINDA - U kompaniji ''Toza Marković'' u Kikindi obustavljena je proizvodnja crepa jer je većinski vlasnik, preduzeće ''Srbijagas'', prekinuo snabdevanje gasom usled duga od 8,5 miliona evra. Rukovodstvo nekadašnjeg giganta u proizvodnji građevinskog materijala podnelo je ostavku, a oko 500 radnika očekuje povoljne rezultate pregovora sa predstavnicima ''Srbijagasa''.
U kompaniji ''Toza Marković'' u Kikindi proizvodnja je obustavljena. Usled duga od 8,5 miliona evra, većinski vlasnik nekadašnjeg kikindskog giganta građevinskog materijala, ''Srbijagas'', prestao je da snabdeva postrojenja osnovnim energetom za rad – gasom. U međuvremenu, rukovodstvo ''Toze'' podnelo je ostavke, a sudbina zaposlenih zavisiće od pregovora sindikalaca sa ''Srbijagasom''. ''Očekujemo pregovore u dva pravca sa ''Srbijagasom''. Jedan pravac je ponovno